Regióny Trnava

Zdieľané elektrobicykle sú už opäť k dispozícii. Trnava spustila tohtoročný bikesharing

V Trnave opäť funguje bikesharing. ZDROJ: TASR

TRNAVA – Trnava spustila v pondelok tohtoročný bikesharing. V nadchádzajúcej sezóne bude záujemcom k dispozícii 146 žltozelených elektrobicyklov vrátane 34 nových a dva cargo bicykle. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

 

„Cargo bicykle s elektromotorom sú určené pre rodiny s deťmi. Pod hlavičkou projektu Trnavská rodina na kolesách ich môžu využívať rodičia či príbuzní malých detí,“ povedala. Ide o špeciálne dvojkolesové dopravné prostriedky, ktoré sú svojou konštrukciou prispôsobené na prevoz väčšieho nákladu alebo dvoch či troch detí s celkovou hmotnosťou 150 kilogramov. Cargo bicykel je možné rezervovať si v pracovných dňoch od pondelka do štvrtka buď osobne, alebo telefonicky na mestskom úrade alebo na adrese cargobike@trnava.sk, potrebná je registrácia v bikesharingu a finančná zábezpeka.

„Cenník pre elektrobicykle zostáva rovnaký, na začiatok je treba zaplatiť sezónny poplatok vo výške 20 eur, čo platí aj pre tých, ktorým sa preniesla časť kreditu z minulého roka,“ informovala hovorkyňa. Noví používatelia sa musia najskôr zaregistrovať a podpísať osobne zmluvu na mestskom úrade.