Regióny Trnava Top

Zomierajúci MAFIÁNSKY BOSS sa na slobodu nedostal! Za všetko môže choroba

Zdroj: TASR / František Iván

TRNAVA – Práve dnes mal trnavský krajský súd rozhodnúť o budúcnosti mafiánskeho bossa Dušana Borženského.  Obávaný muž totiž žiadal o podmienečné prepustenie. Posledné slovo o tom, či mafiánsky boss zostane za mrežami, alebo poputuje na slobodu však dnes nepadlo.

 

Dušan Borženský strávil za mrežami doteraz 21 rokov. Do vypršania trestu mu teda zostávajú ešte 2 roky. Zákon mu však dovoľuje, po odpykaní si troch štvrtín trestu, požiadať o podmienečné prepustenie. To, obávaný boss mafiánskeho podsvetia, aj urobil. O prepustenie na slobodu už žiadal niekoľkokrát. Teraz sú však okolnosti jeho prepustenia iné, ako predtým. Dušana Borženského totiž previezli vo vážnom stave do väzenskej nemocnice v Trenčíne. Muž odsúdený za niekoľko vrážd, je onkologický pacient a jeho stav posudzujú lekári ako veľmi vážny. Aj preto mu trenčiansky súd medzičasom prerušil výkon trestu a Borženského v kritickom stave previezli do trenčianskeho hospicu. „Okresný súd Trenčín v piatok vydal rozhodnutie, ktorým prerušil odsúdenému D. B. výkon trestu odňatia slobody na obdobie jedného mesiaca, čiže od 7. mája do 7. júna 2021,” prezradil hovorca trenčianskeho súdu Roman Tarabus.

Zdroj: Zoznam.sk

Borženského advokát Tibor Bacsó pre Zoznam.sk potvrdil, že jeho klient je už len ležiaci pacient. “Jeho stav je kritický, liečba je už neúčinná. Je v terminálnom štádiu v paliatívnej starostlivosti,” upresnil Bacsó s tým, že si nie je istý, či v prípade prerušenia trestu, o ktorom má rozhodovať Krajský súd v Trnave, bude vôbec schopný zvládnuť prevoz do iného zariadenia bližšie k domovu.

Krajský trnavský súd, napriek tomu, že včera ešte rozhodnutie avizoval, dnes o budúcnosti obávaného Boržu nerozhodol. ,,Dôvodom na zrušenie bolo rozhodnutie Okresného súdu Trenčín o prerušení výkonu trestu odsúdeného na dobu 1 mesiac. Zároveň bol realizovaný dopyt na Okresný súd Trenčín, aby sa vyjadrili ohľadne ďalšieho postupu v súvislosti s možným upustením od výkonu zvyšku trestu z dôvodu zdravotného stavu odsúdeného,” povedala pre Zoznam.sk hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová. Kedy bude opäť na stole jeho prepustenie, zostáva na teraz otázkou. Ďalší termín neverejného zasadnutia súd ešte neurčil.

Zdroj: FB / Slovenská mafia

Vraždy v podsvetí

Borženský si odpykáva 23-ročný trest za spolupáchateľstvo v prípade troch vrážd. Na zozname má Jána Kromku a vplyvného gangstra, černákovho človeka Karola Kolárika. Priznal sa tiež k objednávke vraždy kosovského Albánca Fadila Pasjaču z roku 2000. V tomto prípade uzavrel dohodu o vine a treste s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Borža za mrežami strávil už 20 rokov.

Zdroj: TASR / František Iván

Mohlo by vás zaujímať: