Zrušenie plošného testovania v Hlohovci vydržalo týždeň

HLOHOVEC – Mesto Hlohovec pôvodne od marca zrušilo mobilné odberové miesta (MOM) na plošné testovanie antigénovými testami na prítomnosť ochorenia COVID-19, no už po týždni sa k testovaniu vrátilo a na nadchádzajúci víkend (13. a 14. 3.) prevádzku MOM obnoví. Dôvodom je podľa primátora Miroslava Kollára znížený počet ľudí, ktorí sa prišli otestovať na stále MOM zriadené ministerstvom zdravotníctva.

 

„Počet otestovaných v okrese sa prepadol o 20 percent zhruba z 21 500 na 17 000, pričom len necelých 5000 ľudí sa otestovalo v existujúcich piatich MOM zriadených ministerstvom zdravotníctva a armádou, ostatní využili odberné miesta v okolitých obciach a u zamestnávateľov,“ uviedol primátor. Na konci februára na sociálnej sieti napísal, že pôjde o posledné plošné testovanie a mesto už bude sústreďovať svoje kapacity iba na zabezpečenie testovania súvisiaceho s otváraním škôl a školských zariadení. Poradil vtedy obyvateľom, aby využívali kapacity stálych MOM v meste.

„Testovanie robíme ako službu obyvateľom nášho mesta, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu potrebujú preukazovať potvrdením o negatívnom výsledku testu,“ doplnil aktuálne k obnoveniu testovania Kollár. Na víkend otvoria v Hlohovci sedem MOM, a to od 8.00 do 19.00 h, v piatich je možné využiť rezervačný systém. Spustený bude od stredy (10. 3.) spolu s infolinkou. Testovanie počas celého týždňa prebieha na stálych piatich MOM. Na týchto miestach je nutné mať rezervovaný termín na stránke korona.gov.sk.

Viac o téme: antigénové testovanie, Hlohovec, Miroslav Kollár, mobilné odberové miesta, MOM, otestovaní, plošné testovanie, testovanie

Súvisiace články